Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Gry i zabawy dla maluchów > Zabawy edukacyjne

Bajki dla dzieci

Rynek animowanych bajek dla dzieci cały czas rośnie w siłę. W kinach, ale i także w telewizji pojawiają się coraz to nowsze produkcje przeznaczone dla najmłodszych odbiorców. Co nie do końca znaczy, że wszystko co oferują producenci powinno tak naprawdę dotrzeć do naszego dziecka. Co w takim razie można polecić dla naszych maluchów z czystym sercem, zaś czego lepiej unikać szerokim łukiem? Świetną bajką przeznaczoną nie tylko dla dzieci może być „Jak wytresować smoka”. Ta świetna animacja w przyjemny sposób ukazuje ważne wartości w życiu człowieka. Poznajemy chłopca, który ze względu na swą wątłą budowę ciała nie może zostać wojownikiem. W związku z tym, zamiast przemocą zwalczać smoki, które nękają jego wioskę, podchodzi je sposobem i… zaczyna tresować. Świetna bajka na niedzielne popołudnie z rodziną w ujmujący sposób przedstawia to, co powinno być dla każdego z nas najważniejsze. Bajkami, które niewątpliwie warto polecić i które można oglądać również w telewizji, są przede wszystkim wszelkie produkcje Disney’a. Są to bajki, które nie tylko uczą wielu rzeczy, ale także propagują wśród dzieci wartości, którymi te powinny się kierować w całym swoim życiu. Warto więc zachęcić dzieci do oglądania właśnie takich, a nie innych bajek. Wybór jest niesamowicie duży. Jednak nie wszystko co oglądają nasze dzieci jest tak naprawdę dla nich przeznaczone. Niektóre bajki to kompletna klapa jeśli chodzi o wychowanie najmłodszych, czy chociażby przekazanie jakichś wartościowych treści. Dlatego też warto kontrolować to, co nasze dziecko ogląda w telewizji.