Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Problemy dzieci > Co zrobić gdy dziecko ma problemy z nauką

Brak akceptacji

Z problemem strachu przed brakiem akceptacji możemy się spotkać coraz częściej. Dzieci i młodzież obawia się nowej szkoły, nowej klasy, ponieważ boi się tego, że zostanie odrzucona przez koleżanki i kolegów w klasie. Ma inny sposób zachowania lub inaczej wygląda, ma problemy z wagą i myśli, że z tego powodu będzie wyśmiewana i szykanowana. Jeśli faktycznie tak się dzieję, to jak najszybciej powinniśmy zawiadomić o tym wychowawcę i dyrekcje. Przez problem nieakceptacji w klasie uczniowie unikają zajęć i często wagarują, mają złe oceny, ponieważ wstydzą się odpowiadać przy tablicy i od razu mówią, że nie umieją nic, żeby tylko nie iść i nie stać na forum klasy. Często w klasach tworzy się grupka, która wszystkich nastawia przeciwko danej osobie czy właśnie z tą grupka osób są największe problemu. Nie możemy nikogo oceniać wcale go nie znając lub naśmiewać się z niego, ponieważ nie chodzi w markowych ciuchach lub jest gruby.