Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Edukacja > Dostosowywanie szkolnictwa do rynku pracy

Brak chęci do nauki

Jeśli nasz uczeń nie chce się uczyć to powinniśmy go jakoś zachęcić. Jeśli nasze dziecko chodzi do szkoły podstawowej to dobrą zachętą są różnego rodzaju nagrody i kary na przykład możemy ustalić, że za każdą 5, 4 i 3 naszego dziecka będziemy wrzucać do specjalnej puszki pieniążka, a jeśli dostanie słabszą ocenę to będziemy wyciągać po jednym pieniążku, a i trzeba wspomnieć, że za uzbierane pieniążki na zakończenie roku kupi się mu wymarzony prezent, może uda się nazbierać na konsolę, rower czy coś innego. Ucznia w wieku gimnazjalnym również w taki sposób możemy zachęcić, a licealista na pewno nie będzie stawiał oporów co do takiej puszki, jeśli obiecamy mu, że za uzbierane pieniądze będzie mógł zrobić prawo jazdy. Nie powinniśmy karać dzieci za to, że dostał złą ocenę, może po prostu sprawdzian był trudny i mimo nauki pytanie nie pod pasowały, zawsze ocenę niedostateczną można poprawić. Oczywiście jeśli córka czy syn nagminnie przynosi złe oceny to wtedy warto pomyśleć nad karą za brak nauki.