Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Profile klas > Klasa humanistyczna

Co lepsze studium czy studia

To dość trudne pytanie i nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi. Dla jednych korzystniej jest chodzi co szkoły policealnej, a inni wolą jednak studiować. Jeśli zdecydujemy się na bycie słuchaczami w szkole policealnej to również jak studenci uczelni wyższych otrzymujemy legitymację szkolną. Kierunki są dziennie jak i zaoczne i jeszcze wieczorowe, a na studiach wybieramy tryb stacjonarny czyli dzienny lub niestacjonarny czyli zaoczny. Po zakończonej edukacji na studium mamy już określony zawód i możemy szukać pracy w tej dziedzinie, oczywiście jeśli zdamy egzamin potwierdzający kwalifikacje oraz naka trwa rok lub dwa, a  na studiach nauka trwa trzy lub pięć lat. Po zakończonych studiach musimy napisać pracę licencjacka i magisterską i później ją obronić, ale po zakończonych studiach otrzymujemy tytuł naukowy jakim jest magister. W większości szkół policealnych trzeba płacić za semestr nauki, a w niektórych tylko raz w roku za sesję, a studia są darmowe, chybaże wybierzemy tryb zaoczny lub jakaś prywatną uczelnie. Ale nie co porównywać cen, edukacja w szkołach policealnych wynosi kilkaset złotych rocznie, a na studiach kilka tysięcy.