Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Życie po przedszkolu > Problemy po-przedszkolne

Czas po szkole

Każdy rodzic powinien ustalić harmonogram zajęć z dzieckiem po szkole. Gdy wraca do domu to powinien umyć ręce, zjeść obiad, a potem można wprowadzić na przykład pół godzinną przerwę na odpoczynek, a następnie jest czas na odrabianie lekcji i naukę. Gdy już nasza pociech zrobi i wypełni wszystkie swoje szkole i domowe obowiązki powinna mieć czas dla siebie. Jeśli pogoda dopisuje i na dworze świeci słońce to zachęcajmy swoje dzieci do aktywnego spędzana czasu wolnego- ruch po całym dniu spędzonym w szkole, a w dodatku w szkolnej ławce w pozycji siedzącej na pewno dobrze mu zrobi. Nie muszę przecież od razu biegać, można zachęcić je na przykład do jazdy na rowerze. Jeśli zaś pogoda za oknem jest brzydka i pada deszcz to niech dziecko bawi się w domu, ale również aktywnie. Małe dzieci zazwyczaj są w ruchu, gorzej jest, gdy sprawa dotyczy się nastolatków, ponieważ oni cały swój wolny czas spędzają przed monitorem komputera przeglądając różne strony bądź grając w gry. Czas wolny jest bardzo ważny za równo dla dzieci jak i dla nas- rodziców.