Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Czas wolny > Uczelnie podyplomowe

Czas spędzany z rodzicami

Niewątpliwie każde dziecko potrzebuje nieco zainteresowania ze strony swoich rodziców. Dlatego niesamowicie ważny jest czas, jaki dzieci spędzają zarówno z mamą i z tatą. Warto więc zatroszczyć się o to, aby tego czasu we wspólnym gronie było jak najwięcej. Jakie są zalety spędzania razem czasu, oraz jak najlepiej go wykorzystać? Pierwszą i chyba najważniejszą zaletą czasu który dzieci spędzają wspólnie z rodzicami jest nawiązywanie więzi. Wtedy to bowiem jest czas na rozmowę, na lepsze poznanie się i poznanie swoich problemów. Rodzice mogą wtedy dowiedzieć się co gryzie ich pociechę i co sprawia im jakąś trudność. Z drugiej strony, dzieci mogą poczuć się akceptowalne i jednocześnie mieć świadomość, że ich problemy są dla rodziców ważne. Buduje się w ten sposób specyficzna relacja, która w późniejszym czasie będzie bardzo przydatna, bowiem dzieci będą mieć świadomość, że mogą swoim rodzicom o wszystkim powiedzieć, zaś rodzice będą mogli zaufać swoim pociechom. Pojawia się pytanie jak spędzać wspólnie czas? Sprawdzają się niedzielne popołudnia, kiedy dzieci nie idą do szkoły, a rodzice mają wolne od pracy. Można wtedy pooglądać wspólnie jakieś filmy, albo pograć w różne grupowe gry, które zagwarantują świetną zabawę każdemu uczestnikowi. Jeśli pogoda dopisuje, to dobrym pomysłem jest wybrać się z rodzicami na spacer po parku, czy pobliskim lesie. Oprócz spędzonego wspólnie czasu, takie zaplanowanie go, będzie gwarantem tego, że dzieci zaczerpną świeżego powietrza. Reasumując: nasuwa się jeden wniosek. Warto spędzać ze swoimi dziećmi jak najwięcej czasu, a na pewno nie będzie to czas stracony.