Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Kilka dobrych rad dotyczących nauki > Jak się uczyć słówek z angielskiego

Czas wolny dziecka

Postarajcie się wypełnić czas wolny dziecka zajęciami kreatywnymi. Niech dziecko samodzielnie robi karki świąteczne dla bliskich, laurki dla babci czy dziadka, taty i mamy, a nawet dla rodzeństwa. Jeśli będziecie robić to wspólnie to twój syn czy córka będzie uczyła się współpracy, robienie takich drobnych upominków wyzwala w nim uczucia, pozwala myśleć ciepło o drugiej osobie. Pamiętaj, aby nie wymagać od dziecka zbyt wiele, gdy nie idzie mu rysowanie to zastąpcie to oklejaniem pudełeczka lub zdobieniem laurki, zamiast namalowanie portretu babci.  Staraj się również, aby twoje dziecko mniej czasu spędzało przed telewizorem. Losy swoich ulubionych bajowych bohaterów może śledzić również w kolorowej książeczce. Czytanie dziecku rozwija jego wyobraźnie, a czas spędzony z tobą wzmaga poczucie miłości i bezpieczeństwa. Dobrze by było, gdybyś od najmłodszych lat wpajała dziecku czytanie i oswajała go z książką. Wspólnie możecie odwiedzać biblioteki i księgarnie, a tam razem wybierać książeczki, te kolorowe i ciekawe.