Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Problemy w szkole > Brak akceptacji

Czas wolny młodzieży

Większość nastolatków po przyjściu ze szkoły od razu włącza komputer i tak spędza swój czas wolny. Oczywiście młodzi robią sobie chwilę przerwy na zjedzenie obiadu i odrobienie lekcji, a później siedzą przed monitorem do późna. Przeszukują sieć, oglądają filmiki bądź grają w ulubione gry. Oczywiście nie ma w tym nic złego, jeżeli młodzież spędza przy komputerze rozsądnie swój czas. Rodzice czy opiekunowie nie powinni dopuścić do tego, aby ich dziecko codziennie godzinami siedziało przy komputerze. Wielu z nas nawet nie zdaje sobie sprawy, że komputer, gry, a nawet Internet może uzależnić. Uzależnienie to nie jedyny negatywny wpływ spędzania wielu godzin w sieci. Od ciągłego wpatrywania się w monitor nasze oczy stają się bardziej obciążone oraz sprzyja to pogorszeniu się wzroku, a ciągła pozycja siedząca przyczynia się do obciążenia kręgosłupa i prowadzi do wielu wad postawy. Powinniśmy namówić swoje dzieci do tego, aby ten czas wolny przeznaczyło również na aktywny wypoczynek. Wyjście z kolegami czy koleżankami na spacer, do kina, czy nawet pogranie w piłkę pod blokiem.