Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Zajęcia pozalekcyjne > Zajęcia dodatkowe, a czas wolny

Czas wolny przedszkolaka

Ważne jest, aby po całym dniu naszego małego przedszkolaka spędzonego w przedszkolu znalazła się chwila na nic nierobienie czyli po prostu leniuchowanie. Nie ma sensu narzucać dziecku zabaw. Każdy potrzebuje chwili odpoczynku. Dobrym momentem do takiego leniuchowania jest pora po obiedzie. Dziecko chwilkę odpocznie, a później znowu jest pełne energii i zapału. Jesienią możemy z takim przedszkolakiem chodzić na spacer i zbierać liście i kasztany, a później w domu robić super ludziki z kasztanów i zapałek. Jeśli nie pada to również wycieczki rowerowe spodobają się naszemu dziecku. Zimą warto wybrać się na sanki lub ulepić bałwana przed blokiem lub na naszym podwórku. Lato to pora wakacji i upałów. Wspólny wypad na lody, nad jezioro lub nad zalew również sprawi dziecku wiele radości, a wiosną pogoda jest również ładna także można śmiało jeździć na rowerze, chodzić na spacery i grać w piłkę na świeżym powietrzu. Nasze dziecko powinno mieć również czas dla siebie i na robienie tego na co ma ochotę- czytanie książeczek, zabawa klockami czy kolorowanie i malowanie.