Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Typy szkół > Rodzaje szkół wyższych

Czym jest dobra szkoła?

Wszyscy mówią o wyborze dobrej szkoły. Oczywiście, jest to ważne, lecz każdy mówiący „dobra szkoła”, ma nieco inne wyobrażenie na jej temat i inne czynniki decydują o tym, czy określi się szkołę dobrą czy nie. Aby szkoła była dobra dla konkretnego ucznia, musi on ją wybrać idąc jednocześnie za głosem i serca, i rozumu. Oznacza to, że istotne jest sprawdzenie rankingów, zorientowanie się w poziomie nauczania, kwalifikacjach kadry pedagogicznej, wynikach absolwentów i skupieniu na poszczególnych dziedzinach. Ważne jest jednak również to, by wybrać szkołę, która dobrze realizuje indywidualne potrzeby ucznia. Przykładowo, uzdolniona artystycznie osoba, która wie, że chce te umiejętności rozwijać i zwiąże z nią przyszłość, nie wyniesie maksimum użytecznych dla siebie wartości ze szkoły skupionej na rozwijaniu zdolności matematycznych. Lepsza będzie taka, która oprócz przedmiotów ogólnych tworzy też przestrzeń dla działań artystycznych, kreatywnych.