Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Życie po przedszkolu > Gdy dziecko nie dogaduje się z innymi

Dietetyka

Dietetyka jest kierunkiem studiów, na którym studenci skupiają się na badaniu produktów żywieniowych, planowaniu i nadzorowaniu posiłków dla osób będących w szpitalu, a także na układaniu diet dla osób walczących z nadwagą i otyłością. Ten kierunek studiów kończy się tylko licencjatem czyli studiami pierwszego stopnia i studiować go możemy na uczelniach publicznych jak i niepublicznych. Przedmiotami z jakimi będzie się zmagał na studiach przyszły dietetyk są między innymi: kliniczny zarys chorób,  towaroznawstwo żywności, farmakologia i farmakoterapia żywnościowa, toksykologia żywności, farmakologia i farmakoterapia żywnościowa. Absolwent dietetyki może szukać zatrudnienia między innymi w placówkach sportowych, szkołach, publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, a także może otworzyć własną działalność.