Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Typy szkół > Uczelnie rolnicze

Dobre maniery

Już od najmłodszych lat powinniśmy uczyć nasze dzieci dobrych manier, odpowiedniego zachowania się podczas różnych sytuacji, szacunku do starszych osób. Nie każdy rodzic wpaja takie zasady swoim dzieciom, a w późniejszym okresie życia będzie już coraz ciężej je wpoić i wytłumaczyć, ze dane zachowanie jest złe i nie powinno się tak robić, ponieważ, gdy byli mali mogli tak robić, a teraz już nie mogą. Dziecko musi mieć od razu wpajane pewne zasady. Czasami zdarza się tak, że rodzice czekają aż takie zasady dobrych manier wpoi dziecku szkoła czy przedszkole, a to przecież jest przede wszystkim obowiązek rodziców. Nie każdy widzi błędy swojego wychowania, róbmy tak, aby nasi synowie wyrośli na małych gentelmanów, a nasze córki były małymi damami. Oczywiście wszystko w granicach zdrowego rozsądku, nie każmy 5latkowi otwierać drzwi kobietom i wpuszczać ich jako pierwsze, na to przyjdzie jeszcze czas i pora.