Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Problemy dzieci > Problemy z akceptacją wśród rówieśników

Dodatkowe zajęcia dla dziecka

Dzieci maja niespożyte siły. Czas spędzony w szkole, potem spotykają się ze znajomymi. W między czasie spędzają czas na uprawianiu jakiś sportów. Czasem mają już swoje wykształcone pasje, częściej jest inaczej. Organizacja czasu dziecku ma strony dobre i złe. Zacznijmy od tych drugich. Nie można przesadzić z nadmiarem zajęć. Dziecko rośnie, codziennie duży wysiłek poświęcany jest na zajęcia szkolne. Ponadto zajęcia dodatkowe są obłożone pewnego rodzaju obowiązkowością. Czyli dziecko może odbierać to jako obowiązek, nie przyjemność. Zalety są liczniejsze. Rozważny rodzic oczywiście zaplanuje dziecku dzień tak, by ono samo mogło czerpać radość z tego co robi. Możliwości jest wiele. Koła zainteresowań, szkoła tańca, śpiewu lub muzyczna i kluby sportowe oferują niemal zawsze zajęcia dla najmłodszych. W różnych cenach i o różnych godzinach. Najczęściej dzieci wybierają to co robią ich idole. Chłopaki uwielbiają Messiego. Siłą rzeczy chcą grać w piłkę. W dużych miastach, miasteczkach i na małych wsiach wszędzie można znaleźć klub w którym grają, bardziej lub mniej profesjonalnie. Dziewczynki mają tak samo, chcą śpiewać i tańczyć. Więc chciały by trafić do szkoły muzycznej lub na kurs tańca. Oczywiście to nie jest reguła. To gdzie wyślemy nasze dziecko zależy od niego samego. Istnieją też możliwości, by nasze dziecko rozwijało swoje pasje. Jedne będą zapalonymi fanami aparatów fotograficznych. Inne będzie chciało nauczyć się rzemiosła zapaśniczego. Pozostałe wolą coś stacjonarnego jak szachy czy kurs profesjonalnej gry w bierki. Nie wybrzydzajmy w tym gdzie wyślemy nasze dziecko, bo jeśli mu to sprawia radość to czemu nie?