Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Zachowanie dzieci > Dziwne zachowania u kilkulatków

Doradztwo zawodowe na poziomie szkół

Kiedy szkoły w sposób dynamiczny nie dostosowują swojej działalności do potrzeb rynku, utrudnione staje się znalezienie satysfakcjonującej, gwarantującej utrzymanie pracy po zakończeniu nauki. Rośnie przez to bezrobocie i obniża się motywacja już wśród młodzieży, widzącej dla siebie nikłe nadzieje na dobre życie po okresie edukacji. Fundacja Innowacyjna Edukacja zaleca wprowadzanie doradztwa zawodowego, obejmującego już uczniów szkół, by mieli większe szanse wcześniejszego odkrycia dobrej dla nich drogi zawodowej i przygotowywania się do niej, zwiększając swoje kompetencje w uściślonym kierunku. We Wrocławiu przeprowadzono debaty dotyczące możliwości stosowania nowoczesnych technologii dla aktywizacji i edukacji społeczności. W ich trakcie podkreślono konieczność otwierania się na nie nauczycieli, gdyż technologie pobudzają kreatywność i zainteresowanie uczniów, jednocześnie są elementem nieodwracalnych zmian nie tylko w edukacji, ale i funkcjonowaniu firm i ogólnie pojętego świata. Powinnością szkół jest funkcjonowanie i dostosowywanie do tempa świata, przygotowanie młodzieży na wejście na rynek pracy nie tylko z teoretyczną wiedzą, ale i umiejętnościami miękkimi i kompetencjami społecznymi.