Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Czas wolny młodzieży > Czas po szkole

Dzieci, a obowiązki

Nie należy stawiać dzieciom zbyt wysokiej poprzeczki. Powinniśmy stopniowo wraz z biegiem czasu nakładać na nie obowiązki. W trakcie pierwszych sześciu lat ważne jest, aby w wychowaniu dziecka stopniowo wprowadzać takie obowiązki jak na przykład: sprzątanie swojego pokoju po zabawie, pomoc w porządkach domowych. Jeśli dziecko już podrośnie możemy wprowadzić nowe obowiązki takie jak wynoszenie śmieci czy wyjścia z psem na spacer. W tym wszystkim oczywiście dziecko powinno mieć również czas dla siebie. Powinno mieć czas na zabawę, oglądanie telewizji czy na inne przyjemności. Każdy z nas wie, że jak dziecko pójdzie już do szkoły to jego świat obraca się o 180 stopni, nowi koledzy, nowe obowiązki, a w domu kolejne obowiązki i brak czasu na zabawę. Dlatego róbmy tak, żeby dzieci potrafiły to wszystko zrozumieć, a jeśli się sprzeciwiają to wszystko im tłumaczmy na spokojnie.