Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Czas wolny młodzieży > Czas po szkole

Dzieci w wieku 11-13 lat

Tutaj mamy już do czynienia z dziećmi, którzy uważają się za młodzież. W tym okresie powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na zachowania dziecka podczas, gdy wybieramy się z nim w gości lub on idzie w odwiedziny do swoich kolegów. Należy tłumaczyć, że zanim wejdzie się do pokoju kolegi należy przywitać się z jego rodzicami, zapytać gdzie położyć ubrania i buty. Powinniśmy również przyzwyczajać młodzieńca do roli gospodarza podczas, gdy to jego odwiedzają koledzy czy koleżanki. To on powinien przynieść coś do picia czy zaproponować przekąski kolegom, a nie rodzice. W tym wieku dziecko również powinno wiedzieć jak ma się zachować podczas różnych uroczystości, czy to apele w szkole, czy msza w kościele, albo jakaś ważna uroczystość rodzinna. Również 12latek czy 13 latek powinien już do perfekcji opanować sztukę rozmawiania z dorosłymi czyli nie powinien przewracać oczyma, przerywać, wygłupiać się czy wzruszać ramionami.