Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Różne kierunki studiów > Informatyka

Dzieci w wieku 6-7 lat

Takie dzieci są już duże i bardzo dużo rozumieją. Nie powinny być im obce podstawy zasad savoir-vivre. Dzieci w tym wieku powinny już mieć zachować się przy stole- podziękować za obiad, życzyć wszystkim smacznego, używać widelca i noża, pomagać przy nakładaniu obiadu, a po skończonym obiedzie same już powinny odnosić brudne naczynia do zlewu czy do zmywarki. Również w tym wieku dzieci powinny wiedzieć, że przy stole nie należy się wiercić, bawić i wygłupiać, te zasady również panują podczas wyjść do restauracji czy kawiarni. Sześciolatek czy siedmiolatek powinny już wiedzieć jak zachowywać się podczas rozmów z osobami starszymi- nie wolno przerywać jak ktoś mówi i powinniśmy patrzeć rozmówcy w oczy. We wprowadzaniu takich zasad pomocne mogą okazać się książeczki dla dzieci, które uczą podstawowych dobrych manier, ale to na nas spoczywa obowiązek utrwalania ich u swoich dzieci.