Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Medyczne kierunki studiów > Kierunek lekarski

Egzamin na studiach

Każda osoba studiująca dwa razy do roku stawia czoła tak zwanej sesji egzaminacyjnej. Sesja zimowa oraz sesja letnia zawsze spędza sen z oczu studentów. Egzamin na studiach to coś takiego jak ogromny sprawdzian tylko, że jest on jest z całego pół roku nauki z jednego przedmiotu. Możemy do niego podejść tylko wtedy, kiedy mamy zaliczone ćwiczenia, w przypadku braku zaliczenia ćwiczeń musimy składać podanie do Dziekana o możliwość warunku lub dostawowego terminu zaliczenia ćwiczeń. Jeśli nie zdamy egzaminu za pierwszym podejściem to regulamin studiów przewiduje jeszcze dwie poprawki. Terminy ich są ustalone przez profesora czy wykładowcę prowadzącego zajęcia. Jeśli nie uzyskamy oceny pozytywnej to dostajemy wpis do indeksu z ocena negatywną i musimy składać podanie do Dziekana wydziału o możliwość warunku lub powtarzania przedmiotu na kolejnym roku studiów lub w niektórych przypadkach składamy podanie o powtarzanie semestru. Oczywiście takie warunki są płatne.