Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Zachowanie dzieci > Nadpobudliwość u dzieci

Farmacja

Farmację można studiować tylko na Uniwersytetach Medycznych i studia trwają 5 i pól roku. Po ukończeniu studiów i zadaniu wszystkich egzaminów możemy pracować w wielu miejscach. Możemy wybrać specjalizację taką jak: farmacja apteczna, farmacja kliniczna czy analityka farmaceutyczna. Możemy również pracować w laboratoriach, przy produkcji leków. Jako farmaceuci mamy odpowiednią wiedzę, aby udzielać rad i wskazówek pacjentom o działaniu leki, jego składzie, właściwościach czy sposobie działania. Studia na kierunku farmacja są prowadzone w trybie stacjonarnym czyli dzienny i w trybie niestacjonarnym- zaocznym. Studia są ciężkie, jest dużo nauki i wiele przedmiotów. Student farmacji będzie zmagał się z takimi przedmiotami jak na przykład:  anatomia, fizjologia, biotechnika, chemia ogólna, analityczna, organiczna, farmakologia i farmakodynamika, bromatologia i wiele wiele innych. Po zakończonych studiach absolwenci są przygotowani do pracy w aptekach, hurtowniach farmaceutycznych, zakładach opieki zdrowotnej, które prowadzą badania kliniczne i w wielu innych miejscach.