Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Czas wolny > Szkoła jako ważny etap życia

Filologia angielska

Filologia angielska to nic innego jak studia polegające na opanowaniu do perfekcji języka angielskiego oraz nabycia sprecyzowanych umiejętności praktycznych i teoretycznych z wybranej specjalności. Przyszły student filologii angielskiej już w szkole średniej powinien zaznajomić się z kulturą, historią oraz geografią krajów angielskojęzycznych- wtedy z pewnością będzie mu łatwiej na studiach. Oczywiście powinien również posługiwać się dość biegle językiem angielskim, na studiach nie zaczynamy nauki od podstaw. Najtrudniejszymi przedmiotami na filologii angielskiej są: językoznawstwo, fonetyka oraz fonologia. Do ich opanowania trzeba wiele czasu spędzonych nad książkami, ćwiczeniami w domu oraz systematycznym uczestnictwem na zajęciach- ćwiczeniach jak i wykładach, ponieważ materiał bardzo ciężko samemu nadrobić. Innymi przedmiotami jakie spotkamy na filologii angielskiej są: historia języka, gramatyka opisowa języka angielskiego, metodyka nauczania języka angielskiego czy historia Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Absolwent tego kierunku może szukać zatrudnia w szkołach, przedszkolach i innych palcówkach jako nauczyciel, może pracować jak tłumacz lub specjalista do tłumaczeń w biznesie.