Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Co dzieci robią po szkole > Czas spędzany z rodzicami

Filologia polska

Filologia polska to jeden z najpopularniejszych kierunków humanistycznych. Przyszły kandydat na te studia powinien lubić czytać, rozumieć literaturę, nie powinien mieć trudności w odnajdywaniu sensu w przekazie autora, a jeśli przyszły filolog wiąże swoją przyszłość z dziennikarstwem „lekki pióro” powinno być jego cechą dominującą. Tak jak większość kierunków polonistykę możemy studiować w trzech stopniach: licencjat, magisterium oraz doktorat. Studia prowadzone są w trybie dziennym oraz zaocznym. Przedmiotami ogólnymi na tym kierunków studiów są: język łaciński z elementami kultury antycznej, WOK czyli wiedza o kulturze, literaturoznawstwo, historia polski, językoznawstwo historyczne i współczesne. Studenci filologii polskiej najczęściej wybierają takie specjalności jak: nauczycielska, dziennikarska, wydawnicza czy Public Relations. Absolwenci tego kierunku mogą szukać zatrudnia w szkołach jako nauczyciele, w prasie, w dziennikarstwie i radiu, bibliotekach.