Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Co dzieci robią po szkole > Bajki dla dzieci

Gdański program Edukacja Morska

Uczniowie gdańskich szkół gimnazjalnych mają szczęście wynikające z możliwości korzystania z nie lada gratki, programu „Edukacja Morska”, umożliwiającym młodzieży rejsową wyprawę na Zatokę Gdańską. W jej trakcie dostarczane są im informacje dotyczące miasta, w odniesieniu do aspektów historycznych i współczesnych. Rejs trwa kilka godzin, lecz nasycony jest ciekawymi, atrakcyjnymi dla uczniów treściami odnoszącymi się do mijanych miejsc i obiektów, w tym: Kanału Portowego, Motławy, Żurawia (jednego z najbardziej rozpoznawanego obiektu), terenów stoczni gdańskiej czy Westerplatte. Na każdym z odcinków uczniowie dowiadują się o historii danych miejsc, zyskują wiedzą o faunie i florze Morza Bałtyckiego i działalności prowadzonej w obszarze portowym. Uczniowie mogą się też poczuć marynarzami w trakcie nauki sterowania, ustawiania żagli czy wykorzystywania siły wiatru. Celem programu jest uświadomienie młodym ludziom możliwości, które są im dane wraz z zamieszkiwaniem nadmorskiego miasta. Większość z nich wcześniej nie miała okazji zobaczyć Gdańska z takiej perspektywy, jest to więc dla nich doświadczenie nowe, poszerzające horyzonty i wyobraźnię, mówiące o sprawach, z których nie zdawali sobie w takim stopniu sprawy.