Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Problemy w szkole > Okres buntu, a nauka

Gry i zabawy w domu

Jeśli pogoda za oknem nie dopisuje, bo jest pochmurnie, wieje wiatr lub pada deszcz to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dobrze się bawić z dzieckiem  w domu. Zawsze możemy wspólnie spędzać czas wycinając i kolorując ulubione postacie z bajek i książek. Malowanie farbami czy modelowanie ludzików z plasteliny również dobrze wpływa na rozwój dziecka. Jeśli mamy do dyspozycji różne gry planszowe takie jak chińczyk, warcaby czy scrable lub coś innego również możemy dobrze się bawić, a przy tym dziecko uczy się liczenia, nowych słówek i uczciwej gry bez oszukiwania oraz rozwija swoje umiejetnosci. Bardzo fajną zabawą w domu może okazać się również robienie z niczego czegoś. Polega to na zrobieniu z kilku przedmiotów czegoś nowego. Możemy na przykładać użyć do tego zużytej butelki po napoju, przykleić taśmą kilka kartek i powbijać zużyte długopisy- w taki sposób powstanie nowy, jedyny w swoim rodzaju samolot. Dzieci mają wiele pomysłów i na pewno wiele ciekawych przedmiotów powstanie, wystarczy trochę chęci i czasu.