Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Gry i zabawy dla maluchów > Zabawy dla chłopaków

Informatyka

Studiować można zaocznie i dziennie. W systemie studiów I (licencjat/inżynier), II (magisterium) III (doktorat) stopnia. Przyszły student informatyki już od najmłodszych lat powinien znać się na tym, jego pasją powinno być tworzenie stron, blogów, posługiwanie się różnymi programami, mieć podstawową wiedzę z tworzenia baz danych, pozycjonowania. Jak również powinien znać podstawowe pojęcia informatyczne. Podstawowymi przedmiotami w dziedzinie informatyki są: algorytmy i struktury danych, programowanie równoległe i rozproszone, programowanie zespołowe, programowanie, systemy operacyjne, bazy danych oraz nauki matematyczne. Absolwent po kierunku informatyka zatrudnienie może znaleźć w szkołach jako nauczyciel tego przedmiotu, również mogą pracować jako graficy komputerowi, informatycy w różnych biurach, urzędach, programiści, a również jako pracownicy do instalacji i montażu Internetu.