Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Zachowanie dzieci > Nieśmiałość u dzieci

Jak się nauczyć dużej partii materiału

Został ci tylko tydzień do matury lub ważnego egzaminu czy sprawdzianu, a materiału jest mnóstwo? Nie ma co panikować, tydzień to jeszcze sporo czasu na naukę i jeszcze wiele się można nauczyć. Ważne jest, aby dobrze wykorzystać ten czas. Fajnie by było, gdybyśmy zrobili porządne notatki z tego, co mamy umieć. Powinny zawierać tylko najważniejsze rzeczy i z grubsza opisane pojęcia i zagadnienia. Ważne jest też, aby robić sobie krótkie przerwy w czasie uczenia się, na przykład co godzinę robić przerwę pięciominutową. W ten sposób nasz umysł i mózg chwilę odpocznie i zdąży sobie wszystko poukładać. Naukę obszernego materiału trzeba też dobrze rozplanować. Jeden dzień poświęcamy na dany temat, kolejny na inny, a w ostatnie dwa dni tylko powtarzamy. Ważne jest też, aby przed tym ważnym egzaminem dobrze się wyspać i zjeść pożywne śniadanie- to podstawa.