Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Matura > Uporządkowanie wiedzy

Jak się przygotować do kartkówki

Kartkówek nauczyciel nam nie zapowiada. Zazwyczaj wchodzi do klasy, siada za biurkiem, sprawdzi obecność po czym oznajmia „wyciągamy karteczki” , a wtedy uczniowie wpadają w panikę, bo zazwyczaj nikt nie jest na nią przygotowany. Nie można od razu się poddawać, najpierw poznajmy pytania i się nad nimi zastanówmy. Jeśli faktycznie nie znamy odpowiedzi na żadne pytanie no to wtedy trudno dostaniemy ta jedynkę, ale oczywiście ją poprawimy. Przecież jedna jedynka w dzienniki nie zaszkodzi. Zawsze można się przygotować do kartkówki. Obejmuje ona trzy ostatnie lekcje czyli materiał jest mały. Powinniśmy codziennie po powrocie do domu ze szkoły powtarzać przerabiany materiał. Nawet podczas odrabiania lekcji zadanych do domu. Gdy siedzimy na komputerze i przeglądamy różne strony internetowy możemy również wygooglować sobie jakieś pojęcia jakie było na danym przedmiocie i przeczytać jak ktoś inny je wytłumaczył i porównać z definicją nauczyciela. W taki sposób również utrwalamy sobie wiadomości.