Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Dobre maniery > Dzieci w wieku 11-13 lat

Jak się przygotować do sprawdzianu

Dobre przygotowanie do sprawdzianu możemy zawdzięczać naszej systematyczności. Jeśli będziemy się uczyć systematycznie to wiedza nam łatwiej wchodzi, a jeśli zechcemy się nauczyć wszystkiego w jeden dzień to nie zawsze może nam się to udać, szczególnie wtedy gdy materiału jest dużo i jest on trudny. Na przykład ciężko nauczyć się w jeden dzień do sprawdzianu z matematyki czy z fizyki, gdzie jest bardzo dużo wzorów i nie pamiętamy podstaw. Jeśli mamy sprawdzian z czegoś innego, gdzie jest dużo wiedzy teoretycznej to również ciężko jest się wszystkiego nauczyć w jeden dzień. Najlepiej jeśli swoje przygotowania do sprawdzianu zaczniemy już w ten sam dzień, kiedy nauczyciel nas poinformuje o terminie sprawdzianu. Wtedy będziemy mieli więcej czasu na przygotowanie się. Możemy zrobić sobie notatki, pozaznaczać w książce najważniejsze rzeczy i wypisać je na kartkach, jeśli mamy sprawdzian z języka obcego to tym bardziej potrzebujemy więcej czasu na to, że wpoić i zapamiętać te wszystkie słówka jakie były. Tak samo jest w przypadku sprawdzianu z historii, gdzie w omawianym wcześniej rozdziale pojawia się wiele dat- ciężko zapamiętać daty, których będziemy uczyć się dzień wcześniej.