Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Profile klas > Profile klas

Jak się uczyć z dzieckiem

Chyba każdy z nas pamięta czasy kiedy chodził do szkoły czy studiował i nauka była czymś koniecznym i traktowaliśmy ją jak największe zło i karę. Nasze dzieci też tak mają szczególnie te najmłodsze. Trudno im zrozumieć, że teraz mają jakieś obowiązki, a przedtem wracali z przedszkola do domu i mieli czas dla siebie, mogli się bawić czy oglądać telewizję, a teraz wracają i muszą siadać do biurka, odrabiać lekcje i uczyć się. Obowiązkiem każdego rodzica jest przypilnowanie pociechy, żeby wypełniło szkolne obowiązki, ale nie bądźmy przy tym, aż tak bardzo surowi. Najlepiej będzie jeśli razem z maluchem będziemy odrabiać lekcję, oczywiście pomagając mu, a nie robiąc to za niego. Wspólna nauka również może być w formie zabawy. Możecie wspólnie liczyć klocki lub miśki. Bawić się w zgadywanki, wspólnie czytać lektury i czytanki. Z takich przedmiotów jak przyroda, środowisko również możecie uczyć się razem z małym uczniem. Na pewno macie w domu kolorowe atlasy, zdjęcia zwierząt, a jeśli nie to możemy poszukać w Internecie i w jakiś sposób zaciekawić dziecko tematem przerabianym w szkole.