Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Różne kierunki studiów > Ekonomia

Kartkówki

Kartkówka jest to taki mały sprawdzian z trzech ostatnich lekcji. Tak przynajmniej mówią nauczyciele, że materiał obejmujący kartkówkę składa się tylko z trzech ostatnich tematów, które były realizowane wcześniej. Oczywiście kartkówki nauczyciele mogą robić nie uprzedzając o tym uczniów. Każda szkoła ma cos takiego jak „szansa” jest to nic innego jak zgłoszenie nie przygotowania się. Zazwyczaj nauczyciele pozwalają na wykorzystanie takiej szansy raz w semestrze, jeśli nie wykorzystamy jej przy odpowiedzi ustnej to możemy ją wykorzystać podczas takiej niezapowiedzianej kartkówki. Często nauczyciele robią takie kartkówki po to, aby sprawdzić wiedzę całej klasy, a szkoda im marnować czasu i całej lekcji na przepytanie wszystkich.  Jeśli się do niej przygotujemy to na pewno dostaniemy ocenę pozytywną, a jeśli nie zaglądaliśmy do zeszytu czy książek to pewnie ta ocena będzie niedostateczna, ale jak to zawsze w szkołach bywa wszystko można przecież poprawić.