Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Problemy w szkole > Okres buntu, a nauka

Kierunek lekarski

Kierunek lekarski to ciężkie 6 lat studiów. Przyszli kandydaci na lekarzy już od najmłodszych lat swoje marzenia pokładali na medycynie. Na kierunek lekarski ciężko się dostać dlatego już w szkole średniej trzeba solidnie przykładać się do nauki. Przy rekrutacji brane są pod uwagę wyniki z matury na poziomie rozszerzonym z biologii, chemii i fizyki. Najważniejszym przedmiotem na kierunku lekarskim jest anatomia człowieka- każdy student tego kierunku musi do perfekcji opanować budowę ludzkiego organizmu, znać funkcję każdego narządu, każdego nerwu, nawet tego najmniejszego. Innymi przedmiotami jakie będzie miał przyszły lekarz są miedzy innymi: chemia, biochemia, fizyka, farmakologia, patologia oraz przedmioty takie jak dermatologia, anestezjologia, chirurgia, onkologia i wiele innych. Po sześciu latach studiowania i po szczęśliwie zdanej ostatniej sesji egzaminacyjnej nie jesteśmy jeszcze lekarzami. Absolwent Uniwersytetu Medycznego na kierunku lekarskim tytuł lekarza otrzyma, gdy zaliczy pozytywnie trzynastomiesięczny staż i pozytywnie zda LEP- Lekarski Egzamin Państwowy. Dyplom lekarza jest równoznaczny z dyplomem magistra.