Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Czas wolny młodzieży > Czas wolny przedszkolaka

Kierunek lekarsko- dentystyczny

Czyli inaczej stomatologia. Stomatologia jest działem medycyny specjalizującym się i zajmującym się jedynie jamą ustaną czyli zajmuje się leczeniem zębów, przyzębia, błon śluzowych, patologia narządu żucia. Studiować można tylko na Uniwersytetach Medycznych, a studia trwają 5 lat, jednak prawo wykonywania zawodu studenci otrzymują po pozytywnym zdaniu LDEP- Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego oraz po obytym rocznym stażu podyplomowym. Przedmiotami z jakimi zmagają się studenci tego kierunku są anatomia, fizjologia, histologia z embriologią, stomatologia zachowawcza, protetyka stomatologiczna, chirurgia stomatologiczna, patologia jamy ustnej,   stomatologia dziecięca, ortodoncja. Studenci kierunku lekarsko dentystycznego obywają praktyki w szpitalach i placówkach dentystycznych. Każdy absolwent tego kierunku może wybrać sobie i ukończyć określoną specjalizację.