Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Kartkówki i sprawdziany > Jak się przygotować do sprawdzianu

Kierunek technik masażysta

Taki kierunek oferuje większość szkół policealnych medycznych. Słuchacze mają takie przedmioty jak anatomia, teoretyczne podstawy masażu, podstawy fizjoterapii, język migowy, język angielski oraz masaż praktyczny. Zazwyczaj uczniowie masują siebie nawzajem. Uczenie sie masażu rozpoczyna się od masażu klasycznego, który jest przez cały pierwszy semestr i obejmuje wszystkie partie ciała: ręce, nogi, plecy, pośladki i twarz. Gdy słuchacze oswoją się z masażem klasycznym to następnie przyswajają techniki masażu izometrycznego, limfatycznego, masażu w określonych jednostkach chorobowych. Kierunek technik masażysta trwa cztery semestry- czyli 2 lata. W czasie trwania każdego z semestru słuchacz musi obyć praktyki zawodowe, najczęściej miejscem odbywania takich praktyk są domy spokojnej starości, ośrodki SPA, prywatne gabinety masażu, szpitale i przychodnie rehabilitacyjne. Na koniec edukacji uczniowie przystępują do egzaminu końcowego, który składa się z części teoretycznej i części praktycznej- jeśli zda oba otrzymuje tytuł technika masażystę i może pracować w tym zawodzie.