Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Gry i zabawy dla maluchów > Co nieco dla ponuraków

Klasa biologiczno- chemiczna

Zainteresowanie tym profilem klas cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród młodzieży i chętnych co roku nie brakuje. Jeśli przyszły licealista zdecyduje się na ten profil klasy musi liczyć się z tym, że przedmiotami na poziomie rozszerzonym będą: chemia, biologia oraz fizyka z astronomią i to właśnie na te przedmioty będzie największy nacisk i najwięcej nauki przez całe trzy lata szkoły. Dzięki tym przedmiotom uczniowie zgłębią swoją wiedzę i poszerzą zainteresowania naukami ścisłymi. Reszta przedmiotów będzie na poziomie podstawowym.  Poziom podstawowy różni się od poziomu rozszerzonego głównie partią materiału oraz stopniem trudności różnych zadań. Na biologii uczniowie będą się uczyć nie tylko „Człowieka” ale również botaniki, zoologii, o płazach, gadach, a na chemii zakres materiału będzie dużo obszerniejszy niż kolegów z klas humanistycznych. Klasa o takim kierunku kształcenia świetnie przygotuje nas do matury i ułatwi dostanie się na studia takie jak medycyna, stomatologia, fizjoterapia, pielęgniarstwo, analityczka medyczna, farmacja i wiele, wiele innych.