Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Kilka dobrych rad dotyczących nauki > Robienie ściągawek i ściąganie

Klasa humanistyczna

Ten profil klasy przeznaczony jest dla osób, które swoje zainteresowania i pasje wiążą z językiem polskim, literaturą, poezją, historią. Ten profil klas jest również rozchwytywany wśród absolwentów gimnazjów. To właśnie te przedmioty będą na poziomie rozszerzonym- język polski wraz z historią, niekiedy zdarza się, że szkoła wprowadza dodatkowe lekcje czy kołka polonistyczne lub historyczne. Jeśli lubimy czytać książki, rozmyślać nad wierszami lub naszą pasją jest historia i wszystko z nią związane ten profil klasy jest właśnie dla nas. Często uczniowie tych klas biorą udział w różnych przedstawieniach oraz mają zapewnione w ramach zajęć wyjścia do teatrów czy opery, a nawet do muzeów. Zdając maturę na poziomie rozszerzonym z języka polskiego i historii możliwość studiowania jest na wielu kierunkach. Możemy składać podania na filologię polską, archeologię, historię, pedagogikę czy na inne pokrewne kierunki.