Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Czas wolny > Wybór szkoły

Klasa językowa

Każdy z nas wie, że nauka języków obcych nie należy do najprostszych. Trzeba mieć smykałkę, aby zapamiętać te wszystkie słówka. Jeśli uczymy się jednego języka obcego to nie powinniśmy mieć z tym problemów, gorzej jest, gdy w grę wchodzi jeszcze jeden lub dwa języki obce. Tak jest w klasach o profilu językowym. Oprócz rozszerzonego języka angielskiego będziemy się uczyć jeszcze innych języków- jaki? To zależy od szkoły i programu nauczania, najczęściej są to do wybory język rosyjski, francuski, niemiecki czy hiszpański. Oczywiście oprócz słówek, gramatyki innego języka będziemy uczyć się również kultury, zwyczajów panujących w danym państwie. Po dobrze zdanej maturze z języków obcych możemy śmiało wybrać się na studia takie jak filologia angielska, iberystyka, germanistyka czy romanistyka. Jeśli nasz poziom języka angielskiego jest na bardzo dobrym poziomie i sprawnie się potrafimy nim posługiwać możemy po skończonej szkole średniej wybrać studia anglojęzyczne, gdzie wykłady i ćwiczenia będą prowadzone w języku angielskim.