Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Różne kierunki studiów > Zarządzanie

Klasa matematyczno – informatyczna

Uczniowie tej klasy przez trzy lata będą zmagać się matematyką, fizyką oraz informatyką na poziomie rozszerzonym, pozostałe przedmioty takie jak biologia, chemia, widza o społeczeństwie historia i inne będą na poziomie podstawowym. Lekcje informatyki w takich klasach bazują głównie na nauczaniu robienia stron internetowych, stwarzania baz danych, robienia różnych projektów, tworzenie programów, a nie tak jak na poziomie podstawowym, gdzie lekcje informatyki ograniczają się tylko do robienia prezentacji i perfekcyjnej obsługi edytora tekstowego. Takie lekcje pozwolą przyszłym absolwentom zdobyć wiedzę i umiejętności, które przydadzą im się na takich kierunkach studiów jak między innymi: informatyka, matematyka, grafika komputerowa i wiele innych, związanych z matematyka czy zatasowaniem informatyki. Większość absolwentów po takim profilu klasy składa podania na studia na Politechnikach.