Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Gry i zabawy dla maluchów > Co nieco dla ponuraków

Klasa o profilu dziennikarskim

Ten profil w liceach ogólnokształcących oferuje większość szkół. Jest on popularny i dobrze rozchwytywanych przez przyszłych licealistów. Uczniowie klas o takim profilu mają już rozeznanie po ukończeniu szkoły w pracy dziennikarza- niektóre szkoły oferują nawet zajęcia w radiu lokalnym, tam uczeń nabiera podstawowej wiedzy. Przedmiotami, na które daje się największy nacisk w takiej klasie dziennikarskiej jest na pewno język polski, język angielski, wiedza o społeczeństwie oraz geografia i to właśnie te przedmioty nauczane są od pierwszej klasy na poziomie rozszerzonym. Inne zaś takie jak na przykład matematyka, biologia czy fizyka są na poziomie podstawowym. Poziom rozszerzony wyżej wymienionych przedmiotów pozwala na lepsze przygotowanie się do matury, a co za tym idzie łatwiej będzie dostać się na wymarzone studia. Im więcej punktów zdobędziemy na egzaminie dojrzałości, tym większe prawdopodobieństwo dostanie się na wymarzony kierunek. Po klasie dziennikarskiej większość absolwentów wybiera kierunki humanistyczne, dziennikarskie.