Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Edukacja > Nauczyciele dyplomowani

Klasa o profilu turystycznym

Jeśli lubisz podróżować po Polsce i po świecie, Twoja pasją jest zwiedzanie i odkrywanie nowych zakątków oraz wiążesz swoją przyszłość z turystyką to ten profil jest właśnie dla Ciebie. Nie wszystkie licea proponują w swoich klasach taki profil, ale się zdarzają. W takiej klasie przedmiotami rozszerzonymi są na pewno geografia, język obcy. Uczniowie takich klas również często w ramach zajęć wyjeżdżą na wycieczki po Polsce, a także nieraz po świecie. Co pozwala na rozwijanie swoich podróżniczych pasji. Jeśli w naszym mieście w liceach nie ma takiego profilu klas to warto zapisać się na jakieś kołka geograficzne lub podróżnicze w naszej szkole, to ułatwi dostanie się na studia, ponieważ zdobędziemy wiedzę i matura pójdzie nam znacznie lepiej. Wielu absolwentów takich klas wybierają się na takie studia jak: turystyka i rekreacja, zostają przewodnikami, pilotami wycieczek czy konserwatorami zabytków.