Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Problemy w szkole > Ucieczki w szkole

Kolokwium

Kolokwium to coś podobnego do kartkówki czy sprawdzianu, ale taki sprawdzian wiadomości zwany kolokwium jest dopiero na studiach. Studenci chodzą na wykłady i ćwiczenia i wtedy osoba prowadząca zapowiada taki sprawdzian wiedzy studentów. Kolokwia na studiach SA dość często w trakcie trwania semestru. Niektórzy wykładowcy nie robią takich sprawdzianów studentom w czasie semestru tylko na ostatnich zajęciach zrobią jedno obszerne kolokwium i z niego wystawiają ocenę końcową. Musimy wiedzieć, że kolokwium to nie to samo co egzamin.  Na studiach nie jest tak jak w szkole, że możemy poprawiać ocenę niedostateczną tyle razy co chcemy, zazwyczaj wykładowcy pozwalają na trzy podejścia do kolokwium, jeśli wykładowca pozwoli to możemy oczywiście więcej razy- to już zależy od jego dobrej woli. W przypadku egzaminu to są tylko trzy podejścia ustalone z góry przez władze uczelni i nikt nie może ich podważyć, ani zmienić.