Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Kursy > Kurs decoupage

Maniery nastolatka czyli 16 i 18 latka

Wiek dorastania i dojrzewania to głównie okres buntu. Niełatwo być rodzicem w tym czasie, ale nie możemy się poddać. To świetny okres w życiu naszych dzieci, kiedy wspólnie uczymy się rozmawiać, przekonywać i używać silnych argumentów. Teraz żyjemy w dobie komórek, laptopów, mp3 czy netbooków i innych urządzeń przenośnych.  Zasady dobrych manier również odnoszą się do tych urządzeń. Podczas posiłku nie powinniśmy wpatrywać się w monitor komputera czy klepać smsów w komórce, a przede wszystkim nie wypada tak robić, gdy jesteśmy zaproszeni do kogoś na obiad czy kolację. Gdy rozmawiamy z kimś to należy wyciagnać słuchawki z uszu. Również podczas rozmowy z osoba starszą czy też z rówieśnikiem należy patrzeć na rozmówcę, a nie na telefon i pisać w tym czasie wiadomość.  W tym wieku chłopcy powinni już wiedzieć, że kobietom należy otwierać drzwi i puszczać je przodem, że należy ustępować im miejsca jak i odprowadzać do domu, gdy umawiają się na randkę.