Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Dobre maniery > Dobre maniery

Matematyka

Matematyka jest matką i królową nauk ścisłych. Przyszły student już w gimnazjum i szkole średniej powinien sobie dobrze radzić z rozwiązywaniem zadań, działań, a także powinien odnajdywać się we wszystkich zależnościach i twierdzeniach. Studiować można zaocznie i stacjonarnie. Studia prowadzone są w systemie licencjackim, magisterskich oraz doktoranckim. Przedmiotami z jakimi będzie zmagał się student matematyki są miedzy innymi: analiza matematyczna, metody probabilistyczne w technice, analiza zespolona, równania różniczkowe, kombinatoryka i elementy rachunku prawdopodobieństwa. Studenci zazwyczaj wybierają na tym kierunku specjalność nauczycielską, na której realizują następujące przedmioty: metodyka nauczania matematyki, matematyka szkolna i wiele innych. Absolwenci po kierunku studiów matematycznych mogą podjąć pracę w szkołach podstawowych, gimnazjach, szkołach średnich, na uczelniach wyższych, czy w dziedzinie matematyki biznesowej.