Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Życie po przedszkolu > Co zrobić gdy dziecko ma problemy z nauką

Matura z matematyki

Wprowadzenie matury z matematyki przed kilkoma laty budziło duże kontrowersje, zwłaszcza wśród uczniów. W dalszym ciągu budzi ona grozę u wielu maturzystów. Matematykę można nazwać słabym ogniwem polskiej edukacji i uczniów. Po ostatnim egzaminie, wielu zdających określiło poziom egzaminu zaawansowanego jako bardzo trudny. Wielu poddawało nawet w wątpliwość fakt samego jej zdania, nie przekroczenia decydującego progu trzydziestu procent. W tymże egzaminie, wiele zarzutów budził fakt możliwości otrzymania siedmiu punktów za jedno zadanie. Popełnienie w nim błędu czy niezrozumienie, ogólnie nieumiejętność poprawnego jego rozwiązania stanowiła więc dla uczniów dużą stratę. Matura z matematyki na poziomie rozszerzonym trwa trzy godziny, i ma oczywiście formę pisemną. Przypuszczalnie, w ciągu kolejnych lat nie osłabną negatywne komentarze dotyczące konieczności zdawania matury z matematyki.