Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Profile klas > Klasa biologiczno- chemiczna

Medyczne studium zawodowe

To nic innego jak zwykła szkoła policealna tylko, że w ofercie ma przygotowane same kierunki medyczne. Jej słuchaczem może zostać każdy kto ukończył szkołę średnią. Skończenie takiego medycznego studium daje nam kwalifikacje i umiejętności w  czynnościach pielęgnacyjnych, opiekuńczych, a nawet medycznych. Kierunki w medycznej szkole to między innymi: asystent osoby niepełnosprawnej, protetyk słuchu, technik farmaceutyczny, technik masażysta, opiekun medyczny czy nawet technik ortopeda. Po każdym z tym kierunków możemy pracować z osobami ciężko chorymi, leżącymi. Pracę znajdziemy w szpitalach, ośrodkach zdrowia, uzdrowiskach czy salonach masażu, aptekach. Jak również możemy założyć swój własny biznes w przypadku masażysty. W ciągu trwania nauki na tych kierunkach na pewno zdobędziemy niezbędną nam wiedzę z zakresu anatomii, pierwszej pomocy oraz innych medycznych rzeczy, które ułatwią nam pracę.