Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Problemy dzieci > Szkolne obiady dla dziecka

Mówienie „dzień dobry” i „ do widzenia”

„Dzień dobry” czy „do widzenia” to zwrot grzecznościowy, którym zwracamy się do osób starszych na przywitanie lub pożegnanie. Wchodzą do sklepu, na pocztę, banku czy innych placówek, a nawet posługujemy się nimi na ulicy widząc osobę, z która znamy się z widzenia, czy sąsiada. Powinniśmy wytłumaczyć swojemu dziecko, że gdy widzi sąsiada to powinien w ten sposób się z nim przywitać, podczas wchodzenia do sklepu, czy podczas wizyty u lekarza, wejście do przedszkola, klasy powinien się przywitać w pierwszej kolejności z osobą starszą. „Do widzenia” tego zwrotu używamy do pożegnań. Należy wytłumaczyć naszemu dziecku, żeby tak mówiło, gdy wychodzi z klasy, z przedszkola, ze sklepu czy w innych sytuacjach, gdzie sytuacja tego wymaga. Wpajanie takich zasad pokazuje dziecku, że osoby starsze należy szanować i , że to osoba młodsza pierwsza powinna wypowiedzieć te słowa. Oczywiście, gdy dziecko zauważy, że my tak mówimy to małe „małpki” będą je powtarzać za nami.