Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Kartkówki i sprawdziany > Jak się przygotować do kartkówki

Na ile zajęć zapisać dziecko

Rodzice czasami nie zdają sobie sprawy z tego, że natłok zajęć ogranicza swobodę ich dzieci. Lekcje w szkole, nauka i jeszcze zajęcia pozalekcyjne. Ważne jest, aby wiedzieć jaką ich ilość wybrać, aby nasz malec miał również czas dla siebie. Ilość takich zajęć powinna też zależeć od chęci samego zainteresowanego czyli naszego dziecka. Jeżeli młody uczeń kończy lekcje przed południem, nie ma dużo pracy domowej, a nauka idzie mu sprawnie i ma ogromny zapał i chęci do uczestnictwa w takich zajęciach pozalekcyjnych, to oczywiście można pozwolić mu na jakieś 2 takie zajęcia w tygodniu, wtedy przez cały tydzień będzie miał zajęte tylko dwa lub trzy popołudnia i spokojnie będzie miał jeszcze czas dla siebie i na naukę. Natomiast jeśli nasze dziecko zazwyczaj kończy lekcje dość późno, do tego dochodzi dużo pracy domowej i nauka naszej latorośli nie idzie za dobrze, lepiej było by ograniczyć się do jednych takich zajęć pozalekcyjnych lub całkowicie z nich zrezygnować, przynajmniej na jakiś czas. W takich sytuacjach, gdy dziecko późnym popołudniem wraca do domu i jeszcze musi do późna siedzieć nad książkami nie sprzyja rozwojowi, zbyt wiele obowiązków nie wpływa dobrze na funkcjonowanie tak młodego organizmu.