Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Zachowanie dzieci > Mały buntownik w domu

Nauka matematyki

Nie każdy ma smykałkę do nauk ścisłych w tym do matematyki i nie każdemu nauka jej sprawia przyjemność, a wręcz przeciwnie niektórzy uczniowie wręcz jej nienawidzą, ponieważ jej nie rozumieją. Już od najmłodszych lat trzeba ćwiczyć nasz umysł, aby sprawnie liczył i odnajdował się w tych wszystkich liczbach, działaniach czy pierwiastkach i prawdopodobieństwach. Najlepszym sposobem na naukę matematyki jest bardzo częste rozwiązywanie zdań. Zaczynając od tych najłatwiejszych, dochodząc do trudniejszych. Z biegiem czasu wypracujemy swoja metodę i swój system rozwiązywania zadań. I na pewno nie będziemy mieli problemów z rozwiązaniem zadania z treścią czy obliczenia procentów. Jeśli jednak sami nie damy rady wszystkiego opanować to zawsze możemy zwrócić się o pomoc do nauczyciela i poprosić o jakieś lekcje wyrównawcze bądź zacząć rozglądać się za korepetycjami. Oczywiście jeśli nauczyciel zgodzi się to takie zajęcia są bezpłatne, a jeśli liczymy na korepetycje to musimy liczyć się z kosztami, ponieważ trzeba za nie zapłacić, ceny korków z matematyki wahają się w granicach od 20 do 50zł za jedną godzinę.