Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Zachowanie dzieci > Stres u dzieci

Niezdana matura to nie koniec świata

Mimo jak najlepszych chęci i wysiłku poświęconego na przygotowanie matury może się tak zdarzyć, że coś stanie się nie po myśli ucznia i nie zda on matury. Warto wiedzieć jakie ma się możliwości ratowania sytuacji, co można zrobić, by jak najlepiej wyjść z niezamierzonego położenia. Przede wszystkim trzeba wziąć głęboki wdech i przypomnieć sobie, że niezdana matura to nie koniec świata, nie przekreśla również szans na studiowanie, nawet od najbliższego roku szkolnego. W sierpniu zawsze są egzaminy poprawkowe, jest więc trochę czasu by powtórzyć sobie materiał z niezdanego przedmiotu. Gdy przy drugim podejściu uda się to zaliczyć, można jeszcze wziąć udział w dodatkowej rekrutacji. Jeśli jednak na interesującym nas kierunku nie jest już ona prowadzona, również można dobrze wykorzystać czas. Może wyjazd zagraniczny? Kurs prawa jazdy? Wszystko można przekuć na swoją korzyść.