Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Matura > Niezdana matura to nie koniec świata

Nowe podejście do aranżacji klas szkolnych

Okazuje się, że sposób ustawienia ławek taki, jaki zauważa się po wejściu do klasy, nie jest jedynym słusznym i niezmiennym. Zespół Wczesnej Edukacji postanowił przygotować podpowiedzi dla nauczycieli wskazujące na możliwości korzystnego projektowania przestrzeni klas, aby zależnie od potrzeb, ustanowić w nich jak najlepsze miejsce do efektywnego skupienia i nauki lub zabawy, w przypadku uczniów uczęszczających do pierwszych klas. Wskazówki są tak przygotowane, by ich wdrożenie nie wiązało się ze szczególnymi wydatkami, często dużą zmianą może dać samo przemeblowanie w obrębie tego, co znajduje się w każdej klasie i stworzenie dodatkowej przestrzeni wokół ścian. Rady powinny być szczególnie użyteczne w przypadku tworzenia klas dla najmłodszych uczniów, dla których brak swobodnego miejsca jest najbardziej uciążliwy, jednak część zastosowań sprawdzi się u starszych roczników. Poradnik wykorzystuje wiedzę specjalistów nie tylko z zakresu architektury, lecz również psychologii rozwojowej, dzięki czemu zmiany zastosowane we wnętrzu mogą tym bardziej przełożyć się na zmiany w efektywności przyswajania nauki oraz samopoczucia uczniów. Lepiej skonstruowana przestrzeń, to więcej możliwości.