Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Zajęcia pozalekcyjne > Zajęcia pozalekcyjne

Odpowiedź ustana

Odpowiedź ustana to nic innego jak odpytanie ucznia przez nauczyciela z kilku ostatnich lekcji. Zazwyczaj są to trzy ostatnie lekcje, ale czasem nauczyciel odpytuje tylko z ostatniej lekcji. Podczas odpowiedzi ustnej zawsze można jakoś wybrnąć, czasami nauczyciel naprowadza nas na dobrą odpowiedź, ale zdarza się również tak, że nie odzywa się ani słowem, nawet jak już zaczniemy coś mówić i mówimy źle to nam nie przerwie. Tak jak to już w szkole bywa, mamy prawo do jednego nie przygotowania w semestrze i jeśli jeszcze go nie wykorzystaliśmy to wyrwani do odpowiedzi możemy skorzystać z tego przywileju. Jeśli podczas odpytywania dostaniemy ocenę niedostateczną to możemy ją oczywiście poprawić. Uczeń mam prawo do poprawiania ocen niedostatecznych, ale należy pamiętać, żeby poprawiać je regularnie, a nie zostawiać wszystko na koniec roku czy koniec semestru, ponieważ materiału będzie przybywać i ciężko będzie nam wszystko opanować.  A najlepiej oczywiście jak zawsze będziemy przygotowani do niezapowiedzianej odpowiedzi ustnej.