Jesteś tu: przedszkolenr381.pl > Kartkówki i sprawdziany > Sprawdzian

Odprowadzanie dziecka do szkoły

Pierwsze dni w nowej szkole bywają trudne dla kilkuletniego dziecka. Szczególnie w kwestii samodzielnego chodzenia do szkoły. I w momencie kiedy w małych wioskach nie jest to tak dużym problemem mając na uwadze dość ograniczony ruch samochodowy, to w mieście stanowi to bolączkę nie tylko dzieci, ale i rodziców. W mieście bowiem ci bardziej zmechanizowani niekoniecznie zwracają uwagę na pieszych i naprawdę nietrudno o jakąś tragedię, czy wypadek w którym to nasza pociecha może ucierpieć. Żaden z rodziców nie zniósłby takiej świadomości, dlatego sami troszczą się o to, aby odprowadzić swoje dziecko do szkoły, a po szkole go stamtąd odebrać. W momencie gdy wiele szkół gwarantuje odbiór i przywóz dziecka szkolnym autobusem to jednak pozostałe nie dają takiej możliwości. W związku z tym rodzic sam musi zadbać o bezpieczeństwo swojego podopiecznego. W ten sposób wychodzi dość spory problem, który dla pracujących rodziców staje się niezwykle uciążliwy i psuje im kompletnie poukładany plan dnia. Dziecko trzeba odprowadzić i odebrać ze szkoły. Mając na uwadze, że dzień lekcyjny przeciętnego kilkulatka trwa od 4 do 6 godzin, to jeśli dziecko zawozimy o godzinie 8 rano, to powinniśmy go odebrać gdzieś koło 13 czy 14. Robi się to dość problematyczne, bowiem średni dzień pracy to 8 godzin, a jak wiadomo wiele ludzi pracuje dłużej. Pomijając już fakt, że poranna zmiana rozpoczyna się o godzinie 6 czy 7, zaś popołudniowa o 14. Trzeba więc tak ułożyć sobie plan, aby nie kolidował z pracą, a jednocześnie dawał możliwość odbioru dziecka ze szkoły, bądź też odwiezienia go tam. Wniosek nasuwa się jeden. Dobra szkoła, która troszczy się o bezpieczeństwo swoich uczniów, powinna posiadać szkolny autobus, który będzie dzieci dostarczał do szkoły, a po zajęciach odwoził do domu.